V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020

1. Dzisiejsza niedziela to V niedziela Wielkiego Postu czyli Pierwsza Niedziela Męki Pańskiej, czasu szczególnego w tym roku 2020 szczególnie ze wzg. na epidemię i strach jaki zapanował. My katolicy musimy pamiętać że strach to domena złego łatwo jest mu wtedy nami manipulować. Pan Bóg dał nam rozum i wolną wolę do wybierania. I tak przecież o ile wierzymy wiemy że umrzemy choć nie wiemy kiedy. Zachowajmy spokój i obserwujmy co się wokół nas dzieje. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i ostrożności zarażenia, ale nie dajmy się zwariować. W Internecie pojawiła się wiadomość że każdego dnia w Polsce na np. raka i choroby krwi umiera 1443 osoby autor zadaje pytanie ile stacji tv czy radia o tym mówi a na korono wirusa do dnia pojawienia się tej notki w Polsce zmarło przez prawie 2 tygodnie 9 osób która ze stacji o tym nie mówi i co o tym myślę słysząc co słyszę? Nasza Parafia przestrzegając zakazów Państwowych i zaleceń Kurialnych stara się wspierać jak tylko może naszych wiernych. Zarówno duchowo jak i Fizycznie. Zgłosiła się młoda pielęgniarka która jako woluntariusz pomaga tym którzy nie mogą wyjść z domu czy z innych względów mają problem bo np. przychodnia nie przyjmuje. O ile są jeszcze zainteresowani prosimy o kontakt z Parafią. W tym tygodniu nie będzie nabożeństw wielkopostnych odprawmy je w domach zamiast nich będą Msze św. z prośbą o oddalenie zarazy od Polski i świata. Pamiętajmy o zarządzeniu władz, że tylko 5 osób może być jednocześnie na nabożeństwie . Tekst całych tegorocznych kazań Pasyjnych zostanie dla zainteresowanych zamieszczony na stronie podzielmy się z tymi którzy nie mają Internetu jeśli będą chcieli sobie poczytać i porozważać.

2. W związku z zarządzeniem ORDYNARIUSZA w naszym kościele wprowadzamy na czas epidemii następujący porządek Mszy św. niedzielnych  Godz. 7.00; 7.30 8.00; 10.00;10.30 11.00; 11.30 15.00 17.00 i 18,00. – na każdą Mszę św. dopuszczamy 5 osób

3. Różaniec poprowadzi dziś Róża Świętego Jana Vianeja a w przyszłą niedzielę Róża Ojca Pio.

4. Od poniedziałku do środy o godz. 19.00 w odpowiedzi na wezwanie Maryi Pokuty Pokuty Pokuty Msze św. Ekspiacyjne za grzechy zabójstwa dzieci nienarodzonych w Rodzinie Parafii Ojczyźnie. Po Mszy Adoracja do 21.00. Modlitwy o ustanie zarazy

5. W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej za Kapłanów Rodziny naszą Parafię Ojczyznę oraz Kościół. Zapraszamy wszystkich do tej wspólnotowej modlitwy o godzinie 17.30. A od godz. 17.00 w Wielkim Poście Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartki godzinę przed Mszą św. rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której możemy się spotkać z Panem w ciszy i skorzystać z Sakramentu pojednania 7. W Piątek zamiast Dróg Krzyżowych Msze o 17.00 i 19.00. Po ostatniej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zapisywanie się na listę.

Z racji Pierwszego piątku odwiedzimy tylko chorych, którzy zgłoszą takie życzenie. Prosimy o poinformowanie ich o tym.

8. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Niestety nie dociera.

9.Tradycyjnie jak co rok zostały wystawione kosze na dary dla najuboższych możemy się z nimi podzielić naszą miłością ofiarując na paczki produkty żywnościowe i sanitarne. Caritas rozprowadza świece wielkanocne i inne artykuły. Ze względu na ograniczenia odprawiania nabożeństw na zewnątrz i tylko 5 osób nie będzie palemek wcześniej ogłaszanych.

10. Dla wszystkich solenizantów oraz jubilatów składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.

11. Parafianom i Gościom życzymy optymizmu i radości na dobre przeżywanie czasu Wielkiego Postu.

12. Dziś ostatni dzień zgłaszanie na zapisy na Karty Wstępu na Beatyfikacje Prymasa Tysiąc Lecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

13 Zaginęła kapliczka Bożej Rodzicielki prosimy o jej zwrot.

14. Przy ambonce stoi wczoraj poświęcony obraz sługi Bożego

15.Od ubiegłej niedzieli czcimy w parafii św. Rocha patrona od zarazy prosząc przez Jego wstawiennictwo o opiekę Bożą dla naszych rodzin i parafii.

16. W zakrystii można  otrzymać rozważania do sobotniego nabożeństwa.