I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

Porządek Mszy św. niedzielnych aż do odwołania  jest następujący:      7.00  8.00  10.00  11.30    18.00

UWAGA NA OSZUSTÓW !!! Informujemy, że ani Parafia, ani księża nie upoważniają nikogo do prowadzenia  kwest lub zbiórek poza kościołem bądź udzielania jakiejkolwiek pomocy charytatywnej (na terenie parafii, Gmin czy Powiatów

>Rozpoczyna się liturgiczny Okres Adwentu. Jest to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale także czas oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. Jest to okazja do większej czujności i gorliwości w modlitwie i czynieniu dobrych uczynków.

Roraty w naszej Parafii: od Poniedziałku do Piątku godz. 6.30 ze śpiewem Godzinek do Matki Bożej

Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca kolejny raz realizuje się dzieło Caritas Dzielmy się Chlebem i Miłością. Dobrowolne ofiary składane do puszki Caritas są darem naszych serc dla najbardziej potrzebujących. Różaniec prowadzi Róża z Makówki za tydzień Róża Świętej Anny. Jak co roku przy Ołtarzu Matki Bożej zostały wystawione kosze do których można składać żywność i środki chemiczne na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących parafian.

Caritas rusza z Wigilijnym dziełem pomocy dzieciom rozprowadzając świece sianko i inne ozdoby na stół wigilijny ze sprzedaży których dochód przeznacza na pomoc najuboższym dzieciom.

>Po wieczornej Mszy spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania.

1. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  2. W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej za Rodziny naszą Parafię Ojczyznę oraz Kościół. Zapraszamy do tej modlitwy.
  3. W czwartki i piątki w naszej Parafii godzinę przed Mszą św. rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której możemy się spotkać z Panem w ciszy, a także jest możliwość skorzystania ze Spowiedzi.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek piątek sobota

W czwartek w naszych modlitwach pamiętamy o   wszystkich powołanych do służby Bożej oraz wypraszamy nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii, po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 20.00.

W piątek rano o 9.00 wyjazd do chorych a po wieczornej Mszy Adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a potem całonocne Wystawienie i możliwość osobistego spotkania z Panem Jezusem. Na stoliku jest lista na której możemy wpisać swój udział w poszczególnych godzinach adoracji.

W sobotę jak co miesiąc zapraszamy na nabożeństwo ku czci   Matki Bożej rozpoczniemy je Mszą św. o godz.6.30 po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami     różańcowymi i modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu     Sercu Maryi do 9.00 w ramach Pierwszych sobót miesiąca.

1. Przyszła niedziela to Druga Niedziela Adwentu a pierwsza miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i różaniec z rozważaniami, potem wymiana tajemniczek.
    2. Informujemy że Rekolekcje Adwentowe w tym roku poprowadzą Ojcowie Redemptoryści w dniach 10-12 grudnia. Ogłaszamy to już dziś aby zorganizować sobie czas i skorzystać z łaski jaką daje Bóg przez rekolekcje tym bardziej że w tym roku są one dalszym przygotowaniem do Misji świętych przygotowujących nas do 70-lecia naszej Parafii.
    3. Pan Organista w kościele rozprowadza poświęcone opłatki.
    4. Dla wszystkich solenizantów oraz jubilatów składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
    5. Do puszki możemy złożyć nasze ofiary na pomoc w odbudowaniu zniszczonego przez wichurę dachu w Sanktuarium w Skępem. Można również osobiście wpłacić ofiary na konto podane na obrazkach. Bóg zapłać za pomoc.