IV NIEDZIELA ZWYKŁA  28 stycznia 2024

Podczas wizyt kolędowych KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna tylko w godzinach porannych lub po uzgodnieniu telefonicznym – sprawy pilne
  • Dziś IV Niedziela zwykła Różaniec poprowadzi dziś Róża Świętej Anny a w przyszłą niedzielę Róża Świętego Michała Archanioła.
  • Z racji ostatnia niedziela miesiąca kolejny raz realizuje się dzieło Caritas Dzielmy się Chlebem i Miłością. Na Mszach kapłani błogosławią chleb który zabierzemy do domu, aby się nim dzielić z najbliższymi a dobrowolne ofiary tego dnia składane do puszki Caritas będą darem naszych serc dla potrzebujących.
  • Dziękujemy siostrze Agnieszce zawczorajszą konferencję o zawierzeniu i dzisiejsze przybliżenie Objawień Gietrzwałdzkich.
  1. Od poniedziałku do środy po Mszach adoracja w intencji Ojczyzny i Kościoła do 20.00.
  2. Msze św. Wynagradzające Jezusowi Chrystusowi Jego Matce Maryi za grzechy nasze naszych Rodzin Ojczyzny i Kościoła Od wtorku do piątku 6.00.
  3. W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej za Kapłanów Rodziny naszą Parafię Ojczyznę oraz Kościół. Zapraszamy wszystkich do tej wspólnotowej modlitwy. O 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu 17.30 Różaniec.
  4. W czwartek i piątek godzinę przed Mszą Adoracja a w czwartek 23-24 Godzina Święta.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek piątek sobota i niedziela m-ca: W czwartek w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich powołanych do służby Bożej oraz wypraszamy nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych. Po wieczornej Mszy Adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a potem całonocne Wystawienie i możliwość osobistego spotkania z Panem Jezusem. Na stoliku jest lista na której możemy wpisać swój udział w poszczególnych godzinach czuwania. W sobotę jak co miesiąc zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami różańcowymi i modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu Maryi do 9.00 w ramach Pierwszych sobót miesiąca.
  1. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniami, potem wymiana tajemniczek.
  2. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  3. Dla wszystkich solenizantów oraz jubilatów składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
  4. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli przeżytej w Rodzinnym Gronie.
  5. Kancelaria w czasie Kolędy czynna jest tylko rano po Mszy lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
  6. Trwa Kolęda. Celem jej jest zapoznanie się ze stanem religijnym parafian poświęcenie ich mieszkań oraz wspólna modlitwa i błogosławieństwo Rodzin. W domu na stole przykrytym biały obrusem należy przygotować krzyż 2 zapalone świece talerz z wodą święconą kropidło. Przypominamy i prosimy, żeby w czasie wizyty radia i telewizory komputery były powyłączane a psy pozamykane. Nawiedzać będziemy tylko tych którzy przyjmowali nas dotychczas. Wchodzimy do posesji gdzie furtki są otwarte. Nowi mieszkańcy i Ci którzy dotychczas nie przyjmowali księdza, a chcieli by to uczynić proszeni są o zgłoszenie faktu do zakrystii.

Program wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień

29 stycznia – 3 lutego 2024

29 stycznia poniedziałek    Budy Grzybek od 10.00

1. Potockiego od Jaktorowa

od 15.00 Ul. Chełmońskiego i Stryjeńskiej Platanowa

30 stycznia wtorek            Ojcówek i Wężyk od 15.00

31 stycznia Środa              Czarny Las od 15.00 Cisowa Orzechowa Sumakowa

1 luty czwartek                 Czarny Las od 15.00

Pozostałe ulice na zgłoszenie

3 luty sobota                            Osowiec od 10.00

Ul. Magnacka Pańska Rycerska

1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.00.