V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 MAJA 2022

Porządek Mszy św. niedzielnych aż do odwołania  jest następujący:      7.00  8.00  10.00  11.30    18.00

UWAGA NA OSZUSTÓW !!! Informujemy, że ani Parafia, ani księża nie upoważniają nikogo do prowadzenia  kwest lub zbiórek poza kościołem bądź udzielania jakiejkolwiek pomocy charytatywnej (na terenie parafii, Gmin czy Powiatów

1. Trwa miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W kościele nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej w niedziele o 17.30.
  2. Dzisiejsza Niedziela V niedziela wielkanocna w naszej Parafii na Sumie o 11.30 Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej.
  3. Różaniec poprowadzi dziś Róża Świętego Michała Archanioła za tydzień Róża Świętego Jana Vianeja.
  4. Jutro poniedziałek 16 maja Święto Świentego Andrzeja Boboli. Od wczoraj w miejscu urodzenia i innych zakątkach naszego kraju odbywają się modlitwy i procesje pokutne za naszą Ojczyznę. Włączając się w to dzieło modlitewne o 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia potem procesja przebłagalna
  5. Od poniedziałku do piątku o 6.00 rano sprawujemy Msze św. wynagradzające Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce Maryi za grzechy nasze naszych rodzin i Ojczyzny.
  6. W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej za Kapłanów Rodziny naszą Parafię Ojczyznę oraz Kościół. Zapraszamy wszystkich do tej wspólnotowej modlitwy o godzinie 17.30.
  7. Czwartki i piątki godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja.
  8. W sobotę po rannej Mszy św. modlitwy uwielbienia Serca Maryi.
  9. W sobotę wieczorną Mszą świętą. rozpoczynamy Misje święte w naszej parafii przed Uroczystością jej 70 – lecia. Zaproszenia z programem zostały rozniesione po całej parafii jeżeli kto nie otrzymał może wziąć ze stoliczka. Serdecznie wszystkich zapraszamy do skorzystania z czasu łaski jaki daje nam Bóg.
  10. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  11. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli przeżytej w radości.
  12. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
  13. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  14. Caritas ogłoszenie

Na stoliku z gazetami zawitał nowy katolicki miesięcznik dla dzieci ,,Staś”. Miesięcznik jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawiera napisane prostym, ale pięknym językiem komentarze i wyjaśnienia na temat wszystkich ważnych wydarzeń, które dzieją się w danym miesiącu w kościele. Są w nim też piękne dziecięce modlitwy i pouczające opowiadania. Opowiadania przedstawiają historie z życia świętych lub z życia zwykłej rodziny przeżywającej w swoim domu ważne wydarzenia w danym miesiącu. W tym miesięczniku widzimy rodzinę, mame i tate, którzy na każdym kroku uczą swoje dzieci życia zgodnego z Ewangelią, widzimy miłość, widzimy szacunek do starszych. Taka kropla normalności w morzu tego, czym świat stara się zalać nasze dzieci. Do tego ładnie wydana z przyjemnymi dla oka ilustracjami. Szczerze polecamy.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. (Mk 10,14)

Dzieci zajmują wyjątkową pozycję w świecie wiary. Jak razem odkrywać Boga i przekazywać dzieciom żywą wiarę? Jak z miłością iść z nimi do Jezusa i Maryi? To w dzisiejszym świecie szczególnie trudne zadanie. W swojej książce ks. Sławomir Kostrzewa w przystępny sposób pokazuje, jak prowadzić dzieci do Boga i chronić je przed zepsuciem. Wiele praktycznych wskazówek znajdą tutaj zarówno rodzice, jak i dziadkowie, wychowawcy oraz inne osoby sprawujące pieczę nad dziećmi i dbające o ich rozwój duchowy. Opisane w książce przykłady i porady dotyczą dzieci do około 12 roku życia i będą konkretną pomocą dla wszystkich, którym leży na sercu dobro tych najmniejszych.

1. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  2. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli przeżytej w radości.
  3. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na prace inwestycyjne w naszej parafii. Jak również w imieniu ks. Rektora Seminarium za ofiary złożone w zeszłą niedzielę.