XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019

1. Dzisiejsza Niedziela to I niedziela miesiąca po Sumie    wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniami potem wymiana tajemniczek. Różaniec poprowadzi Róża z Kuklówki Bieniewca i Wężyka za tydzień Róża z Makówki.
    Trwa czas wakacji pamiętajmy, że nie jest to dla nas chrześcijan czas odpoczynku od Pana Boga nie zależnie od tego gdzie będziemy w czasie wakacji przebywać. Pamiętajmy o zachowaniu wszelkiej ostrożności. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.
  2. Trwa sierpień miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz czas pielgrzymek do tronu naszej Matki i Królowej. Łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
  3. Jutro pierwszy poniedziałek msza WYPOMINKOWA przed nią czytanie imion naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej za Rodziny naszą Parafię Ojczyznę oraz Kościół. Zapraszamy wszystkich do tej wspólnotowej modlitwy o godzinie 17.30.
  5. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca Barka zaprasza na Wieczór Uwielbienia. Z II Warunkiem Dobrej Spowiedzi „Akt żalu”.
  6. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik ,,Gość Niedzielny”Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W zeszłym roku po 33 dniowym przygotowaniu, które prowadziła Wspólnota Niewolników Maryi miało miejsce w naszej parafii złożenie Uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję, który miał miejsce w naszej Parafii w dniu Odpustu. W tym roku będzie możliwość odnowienia swego ofiarowania.
  8. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia – bogatego w optymizm.
  9.  Wszystkich solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.
  10. Ojciec Ekspedyt dziękuje 15 uczestnikom Pielgrzymki Rowerowej do Miedniewic.