NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021

Porządek Mszy św. niedzielnych aż do odwołania  jest następujący:      7.00  8.00  10.00  11.30    18.00

UWAGA NA OSZUSTÓW !!! Informujemy, że ani Parafia, ani księża nie upoważniają nikogo do prowadzenia  kwest lub zbiórek poza kościołem bądź udzielania jakiejkolwiek pomocy charytatywnej (na terenie parafii, Gmin czy Powiatów)

>Dzisiejsza niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa Pan Jezus triumfalnie wjeżdża do Jerozolimy gdzie wkrótce odda swoje życie za grzechy świata i każdego z nas. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm a przed Mszą dla dzieci uroczysta procesja z palmami. Ostatnie GORZKIE ŻALE z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15.

>Różaniec prowadzi dziś Róża Świętego Michała Archanioła za tydzień Róża z Kuklówki Radziejowickiej.

>Jak w każdą ostatnią niedzieli miesiąca po raz kolejny w naszej Parafii realizuje się dzieło Caritas Dzielmy się Miłością jak Chlebem. Ofiary składane do puszki przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.

>CARITAS prowadzi sprzedaż świec Wielkanocnych palemek . Zaprasza też do zapoznania z nowościami. Palemki nie są kupowane, ale wykonane przez woluntariuszy i nasze dzieci jako dar serca na wsparcie najuboższych parafian. Zachęcamy do nabywania tych palemek i włączania się w to piękne dzieło miłości i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka.

2.W środy w naszej Parafii trwa modlitwa Różańcowa za Rodziny naszą Parafię OJCZYZNE oraz KOŚCIÓŁ przez wstawiennictwo Naszej Matki i Królowej . Zapraszamy do tej modlitwy Od 17.00 Adoracja . W miesiącu marcu w środy wieczorna Msza św. odprawiana jest jako wotywna o Świętym Józefie.

3.W czwartki i piątki godzinę przed Mszą św. rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której możemy się spotkać z Panem w ciszy, a także skorzystać z Sakramentu pokuty.

Triduum Paschalne w naszej Parafii:

1. Wielki Czwartek sprawowana będzie Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Naszą obecnością wyraźmy wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania i adoracja do godz. 21.00.
  2. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się Eucharystii Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 19.00. W czasie Adoracji Krzyża składać będziemy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Pierwszego Piątku miesiąca całonocna . rozpoczniemy  ją Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. W piątek wszystkich obowiązuje POST ŚCISŁY.
  1. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o 20.00.
  2. Drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  3. Rano od 8.00 do 9.00 Nabożeństwo Pierwszo Sobotnie.

5.Święcenie Pokarmów w Kościele od 8.00 do 10.00 i od 12.00. do 14.00. porządek święconki w terenie jest następujący:

1. godz. 10.00 – Adamów – Wieś po zakończeniu Budy Józefowskie

2. godz. 11.00 Makówka

3. godz. 10.00 – Mościska po błogosławieństwie Osowiec ul. Szkolna od strony Józefiny a potem Bieniewiec

4. ok. godz. 12.00 Osowiec ul. Mazowiecka od strony Adamowizny

1. W Niedzielę Procesją Rezurekcyjną o godz. 6.00 rozpoczniemy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Pani Małgosia serdecznie zaprasza dziewczynki do sypania kwiatów na procesji rezurekcyjnej
  2. Porządek Mszy w Wielkanoc jest następujący: godz. 6.00; 10.00; 11.30; 18.00 Poniedziałek Wielkanocny godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim grupom parafialnym za włączenie się w prowadzenie Dróg Krzyżowych w tym roku.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane do puszki i księży ofiary na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy. Dziś ostatnia szansa na nasze włączenie się w tą odpowiedzialność za wspólnotę parafialną.
  5. Przed kościołem do puszki zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękujemy mieszkańcom: Makówki oraz indywidualnym ofiarodawcom.
  6. Każdej niedzieli ministranci po Mszach Świętych rozprowadzają tygodnik Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli przeżytej w Rodzinnym Gronie.

Można wspomóc budowę nagrobka Śp. Ks. Kan. Czesława Zdziarskiego wpłacając darowiznę na podane specjalne konto parafialne                                                           07 1240 3350 1111 0011 0384 6355  tytuł wpłaty: darowizna na fundusz budowy nagrobka

Msza Święta Gregoriańska II  o łaskę nieba  dla Śp. Ks. Kan. Czesława Zdziarskiego   będzie odprawiona w lipcu br.